Fotografie franchisantky NATURHOUSE Kateřiny DlabačovéKateřina Dlabačová


Z asistentky majitelkou výživové poradny NATURHOUSE

Nezřídka se stává, že se ze zaměstnance franchisové pobočky stane majitel pobočky jiné. Přesně to je případ Kateřiny DlabačovéPřerova, která po dokončení střední školy odjela do Olomouce, kde se jí naskytla možnost pracovat ve výživové poradně NATURHOUSE jako asistentka výživového poradce.


Kateřina Dlabačová: Z asistentky majitelkou výživové poradny NATURHOUSE.Jako asistentka působila přes dva roky. Ale touha po tom, postavit se na vlastní nohy a získat nezávislost ji přiměla k odvážnému kroku – pořídila si franchisovou licenci na vlastní pobočku NATURHOUSE.

„Věděla jsem, do čeho jdu, z pozice asistentky jsem byla obeznámena s veškerým chodem pobočky. Na otevření nové pobočky bylo nejtěžší zařídit a vybavit obchod, ale se vším mi pomohl pan Gonda a jeho zkušený tým na centrále,“ pochvaluje si Kateřina Dlabačová s tím, že další nezbytností bylo získat potenciální klientelu a ty správné lidi do týmu, kterým mohla věřit.

Spousta lidí o vlastním podnikání přemýšlí poměrně často. Mnohdy jim však chybí správná odvaha riskovat a také finance na rozjezd vlastního byznysu. „Franchising však dává podnikatelům – nováčkům jistotu mnohokrát osvědčeného konceptu. Pokud budou dodržovat standardy a pravidla, jsou na nejlepší cestě k úspěchu,“ doplňuje Jan Gonda, majitel master-franchisové licence NATURHOUSE.

 
 

Často kladené otázky

5. Rád/Rada by som si otvoril/a pobočku NATURHOUSE a pracovala v nej ako výživový poradca, ale nemám vzdelanie v odbore. Je to možné?

NATURHOUSE je otvorený všetkým, ktorí majú kladný vzťah k zdravému životnému štýlu a ochotu vzdelávať sa. Pre všetkých zamestnancov i franchisantov poskytujeme zadarmo trojtýždňové intenzívne školenie, na ktorom si osvojíte základy výživového poradenstva a získate certifikát pre prácu v NATURHOUSE. V rámci osobného rozvoja potom všetkým partnerom odporúčame absolvovať akreditovaný kurz výživového poradenstva, ktorý poskytuje hneď niekoľko spoločností. Veľké percento dnes úspešných výživových poradcov NATURHOUSE prišlo z odlišných odborov a dnes sú veľmi úspešní a klientmi uznávaní poradcovia

2. Čo získam ako franchisant, ak sa rozhodnem zapojiť do NATURHOUSE?

Samozrejmosťou je u nás nadštandardná podpora franchisantov pri rozjazde prevádzkarne i po celú dobu našej spolupráce. Poradíme Vám s výberom vhodnej kalkulácie a pomôžeme v rokovaní o nájomných podmienkach, poskytneme detailnú kalkuláciu investície s ohľadom na danú lokalitu, odovzdáme Vám kompletný zoznam odporúčaných dodávateľov, ktorí dokážu vybudovať predajňu „na kľúč“ kdekoľvek na Slovensku. Pomôžeme Vám aj s výberom zamestnancov a zadarmo ich zaškolíme v našom školiacom centre v Českých Budejoviciach. Máme k dispozícii profesionálny tím hlavných dietológov, ktorí pravidelne navštevujú aj naše pobočky, strážia kvalitu práce a pomáhajú identifikovať slabé miesta a pracovať na ich zlepšení. Pre všetkých zamestnancov a franchisantov usporadúvame niekoľkokrát do roka tematické workshopy, na ktorých sa snažíme neustále zvyšovať ich kvalifikáciu, informovať ich o novinkách, trendoch na trhu, marketingových aktivitách a pod.

4. Bývam v meste s 13 000 obyvateľmi a rád/rada by som si tu otvoril/a pobočku NATURHOUSE. Bude tu dostatočný obchodný potenciál?

Áno. Pre menšie mestá máme pripravený tzv. mikrokoncept, ktorý dosahuje prevádzkovú nulu už pri veľmi nízkych obratoch. Pre majiteľa, ktorý zároveň v predajni pracuje ako výživový poradca, sa tak ponúka možnosť zaujímavých zárobkov, záleží len na Vašich schopnostiach a odhodlaní.

Další dotazy