Fotografie franchisantky NATURHOUSE Olgy MikovičovéOlga Mikovičová


Založení vlastní výživové poradny NATURHOUSE vnímám jako možnost mít z práce zase radost. Toho se mi v zaměstnání nedostávalo.

Vypráví paní Olga Mikovičová, které se v roli výživové poradkyně - majitelky pobočky opět vrátil úsměv na tvář.


Olga Mikovičová: Založení vlastní výživové poradny NATURHOUSE vnímám jako možnost mít z práce zase radost. Toho se mi v zaměstnání nedostávalo.Nespokojenost v dosavadním zaměstnání dovedla k založení vlastní výživové poradny v Břeclavi také paní Olgu Mikovičovou, která se stala franchisantkou sítě NATURHOUSE. Ze svého dosavadního zaměstnání pro americkou bankovní společnost v roli zástupce vedoucího pobočky odešla kvůli nespokojenosti s jednáním banky vůči klientům. „Bezohlednost, s jakou jsem byla nucena přistupovat k některým klientům, se stala neúnosná. Byla jsem na pokraji vyhoření,“ popisuje paní Olga Mikovičová.

Protože je ale bojovnice tělem i duší, rozhodla se svoji situaci změnit. Věřila v sebe sama, že zvládne vést firmu a být svým vlastním pánem, i když zkušenosti s podnikáním doposud neměla.

Největší překážku spatřovala ve svém strachu z neúspěchu. V noci se budila hrůzou, že nemá klienty, dostatek financí na zaplacení nájmu za pobočku, že& jí berou střechu nad hlavou a že její podnikatelský neúspěch se dotkne jejích nejbližších. „S odstupem času vše hodnotím jinak. Nyní vím, že mé bezesné noci byly zbytečné. Franchisový koncept NATURHOUSE má vše propracované do nejmenších detailů. Nejvíce mě uklidňoval úžasný přístup pana Gondy a jeho týmu odborníků na centrále, kteří mi pomohli snad úplně se vším,“ pochvaluje si paní Olga Mikovičová.

 
 

Často kladené otázky

1. Prečo sa mám rozhodnúť práve pre NATURHOUSE?

NATURHOUSE je silná a stabilná medzinárodná značka, ktorá za viac ako 20 rokov existencie dokázala, že naša unikátna metóda a obchodný model fungujú po celom svete. Navyše ide o perspektívne odvetvie, kedy sa stále viac ľudí začína orientovať na „zdravý životný štýl“, základom ktorého je vyvážený jedálniček. Za 5 rokov fungovania na slovenskom trhu sme otvorili 12 franchisingových predajní, vďaka čomu sme tiež rozšírili povedomie o značke medzi spotrebiteľmi. NATURHOUSE sa pravidelne umiestňuje medzi Top100 franchisingovými konceptami na svete, ktorý vyhlasuje aj prestížny portál Franchise Direct.

3. Aký je postup pri otvorení novej pobočky NATURHOUSE?

Záleží nám na tom, aby mal každý franchisant maximum informácií pre rozhodovanie o svojej investícii. Preto sa na prvej schôdzke budeme venovať metóde NATURHOUSE, vysvetlíme obchodný model, ukážeme si vzorové kalkulácie a určíme vhodnú lokalitu pre otvorenie obchodu. Potom, čo sa franchisant rozhodne s nami začať podnikať, sa spravidla zídeme v danom meste a spoločne si vytipujeme vhodné lokality pre umiestnenie obchodu. Nasleduje podpis franchisingovej zmluvy, uzatvorenie zmluvy o nájme (ak franchisant nepodniká vo vlastných priestoroch) a rekonštrukcia a vybavenie predajne. Medzitým vyberieme zamestnancov a preškolíme ich v našom školiacom centre v Českých Budejoviciach. Celý proces je možné zvládnuť aj za menej ako štyri týždne.

2. Čo získam ako franchisant, ak sa rozhodnem zapojiť do NATURHOUSE?

Samozrejmosťou je u nás nadštandardná podpora franchisantov pri rozjazde prevádzkarne i po celú dobu našej spolupráce. Poradíme Vám s výberom vhodnej kalkulácie a pomôžeme v rokovaní o nájomných podmienkach, poskytneme detailnú kalkuláciu investície s ohľadom na danú lokalitu, odovzdáme Vám kompletný zoznam odporúčaných dodávateľov, ktorí dokážu vybudovať predajňu „na kľúč“ kdekoľvek na Slovensku. Pomôžeme Vám aj s výberom zamestnancov a zadarmo ich zaškolíme v našom školiacom centre v Českých Budejoviciach. Máme k dispozícii profesionálny tím hlavných dietológov, ktorí pravidelne navštevujú aj naše pobočky, strážia kvalitu práce a pomáhajú identifikovať slabé miesta a pracovať na ich zlepšení. Pre všetkých zamestnancov a franchisantov usporadúvame niekoľkokrát do roka tematické workshopy, na ktorých sa snažíme neustále zvyšovať ich kvalifikáciu, informovať ich o novinkách, trendoch na trhu, marketingových aktivitách a pod.

Další dotazy